1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Android 11 Hakkında Her şey
Trendlerdeki Yazı

Android 11 Hakkında Her şey

Android 11 Hakkında Her şey

Google Android 11 güncellemesini duyurdu. Yepyeni özellikleri ile birlikte duyurulan Android 11; kullanıcılarında yüksek heyecan uyandırdı. 2020 yılının sonunda kullanıma sunulması beklenen Android 11 hakkında bilinen, bilmeniz gereken, her şeyi gelin birlikte öğrenelim.

 

 Çıkış Tarihi Ne Zaman ?

Net olarak bir tarih açıklaması yapılmasada tahminlere göre, 2020 yılının sonunda kullanıma sunulması bekleniyor. Telefonların bir kısmı için tahmin edilen bu tarihin, tüm telefonlar için 2021 yılının ilk aylarını bulabileceği düşünülüyor.

 

 Geri Dönüşüm Kutusu

Pek çok kişinin  beklediği ve talep ettiği geri dönüşüm kutusu özelliği sonunda geldi. Gelen bu özellik ile sildiğiniz dosyalar ilk olarak geri dönüşüm kutusuna gidecek. Eğer isterseniz buradan sildiğiniz dosyalarınızı tekrar geri yükleyebileceksiniz. İstemez ve tamamen silmek isterseniz de çöp kutusuna gidip tamamen silebilirsiniz.Aslında yıllardır bilgisayarlarımızda kullandığımız özelliğin, telefonlara uyarlanmış hali.

 

 Akıllı Ev Kontrol Özelliği

Yeni tanıtılan Android 11 ile gelen en önemli özelliklerinden biri de akıllı ev kontrol özelliği. Yeni gelen bu özellik ile evinizde bulunan tüm akıllı cihazları kontrol edebilirsiniz. Ayrıca akıllı ev kontrol özelliği ile evinizde bulunan tüm akıllı cihazları senkronize edebilecek ve o şekilde kullanabileceksiniz.

 

 Yeni Karanlık Mod

Son zamanlarda bir Trend haline gelen karanlık mod, bu yeni güncelleme ile daha da iyi bir hal alıyor. Android 11 ile karanlık modunuzun zamanını ayarlayabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki cihazınızın ne kadar süre bu modda kalıp, ne kadar süre kalmayacağını siz bir zaman ayarı ile belirleyebilirsiniz.

 

 Akıllı Bağlantı Özelliği

Android 11 ile; akıllı olan telefonunuzun mobil uygulamaları da akıllanacak ve bu sayede bağlantınızı kontrol edebilecekler. Yeni gelen sistem cihazınızda yüklü olan uygulamalar ya da sonradan yüklemiş olduğunuz mobil uygulamalar, cihazınızın internet bağlantısını kontrol edebilecek ve mobil veri üzerinden yapılan harcamalarınızın önüne geçecek.

 

 Ekran Kaydetme Özelliği

Yeni gelen Android 11 ile kullanıcılar ekran  görüntülerini kaydetmek için üçüncü taraf bir mobil uygulamaya ihtiyaç duymayacaklar. Telefonun üst kısmında bulunan hızlı ayarlar kısmına eklenecek olan buton ile birlikte bu işlem çok kolay hale gelecek. Ayrıca kullanıcılar kaydettikleri videoları alıp paylaşabilecekler.

 

 Kablosuz Şarj Standı Uyarısı

Kablosuz şarj cihazı kullanan kullanıcıların en büyük sorunu; telefonlarını kablosuz şarj cihazına düzgün yerleştirememeleri ve bunun sonucunda farkında olmadan cihazlarını şarj edememeleri. Yeni gelen Android 11 ile bu sorun çözüme kavuşuyor. Eğer cihazınızı kablosuz şarj aletine düzgün yerleştirmeseniz sistem sizi uyarıyor. Bu sayede bir sorunun daha önüne geçmiş oluyorsunuz.

 

 Gelişmiş Bildirim Çubuğu

Android kullanıcılarının sinirini bozan en büyük şeylerden biri daha; gereksiz gelen bildirimler. Yeni Android 11 ile bu sorununda nispeten önüne geçiliyor. Bu yeni özellik ile en çok kullanmakta olduğunuz uygulamalardan gelen bildirimler, bildirim çubuğunda üst sırada yer alıyor. Böylece beklemiş olduğunuz  bildirimi diğer gereksiz bildirimler arasından bulmak zorunda kalmıyorsunuz.

 

Değişen ve Gelişen Butonlar

Yeni gelen Android 11 güncellemesi ile ses butonları gibi butonlarda değişiyor ve gelişiyor. Yeni gelen sürümde ekrana gelen butonların boyutlarını değiştirebiliyorsunuz.

 

 Gelişmiş Resim İçinde Resim Özelliği

Bu özellik halihazırda birçok telefonda bulunuyor. Ancak yeni sistemde kullanıcılar resim içinde resim özelliğini kullanırken boyutlandırma da yapabilecekler.

 

Kablolu İnternet Bağlantısı

En ilginç özelliği en sona bıraktık. Android 11 ile telefonunuzu wifi ve mobil veriye gerek duymadan kablolu bağlantı ile internete bağlayabileceksiniz. Tabi bunu yapmak için bir internet bağlantı kablonuz olması gerekiyor.

 

Bir önceki yazımız olan En Uygun Alışveriş Siteleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap