Ali Babacan AFAD’da Fuat Oktay’la Görüştü: ‘Devletin mutlaka yerel yönetimlerle ve sivil inisiyatiflerle beraber çalışması gerekiyor’

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, AFAD Başkanlığı’na giderek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve AFAD Lideri Yunus Sezer’den sarsıntı bölgesiyle ilgili bilgi aldı.

Görüşmenin akabinde açıklamalarda bulunan Babacan, yarın (8 Şubat) sarsıntı bölgesine gideceğini söyledi. Babacan şu sözleri kullandı:

‘Yereldeki meseleleri kendilerine ilettik’

“Hem arama kurtarma faaliyetleriyle ilgili gelişmeleri dinlemiş olduk kendilerinden hem de bizim teşkilatımızdan gelen zahmetleri, bilgileri, yereldeki sıkıntıları kendilerine ilettik. Hakikaten büyük bir zorluk içerisinde şu anda ülkemiz. On ili kapsayan geniş bir alan olumsuz etkilenmiş durumda. Devletin kesinlikle mahallî idarelerle ve sivil inisiyatiflerle birlikte çalışması gerekiyor. Kamu ile özelin iş birliği ve düzgün bir uyum içinde çalışması gereken bir devirdeyiz. Biz de DEVA Partisi olarak tüm teşkilatımızla birlikte yaptığımız çalışmaların merkezi hükûmet üniteleriyle ve lokal idarelerle birlikte nasıl entegre edilebileceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Umarım ki yararlı olmuştur.”

Babacan yarın sarsıntı bölgesine gidiyor

Ayrıca afet bölgesine yarın gideceğini açıklayan Babacan, “Yarından itibaren şahsen zelzele bölgesinde gelişmeleri yerinde, arkadaşlarımızla birlikte izlemeye başlayacağız. Genel merkezimizden yedi başka takım tüm vilayetlere, on bir ile gitmeye başladı. Onları o vilayetlere yönlendirdik. Ben de Adana, Osmaniye, Hatay bölgesinden başlamak üzere, vakit içerisinde değişkenlik gösterebilecek bir program dahilinde yarından itibaren zelzele bölgesinde olacağım” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın