Aktif Yaşlı Merkezi Üyeleri dans yarışmasında 3’üncü oldu

Antalya Büyükşehir Faal Yaşlı Merkezi üyeleri Zeki-Nilgün Şenol çifti, Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen Fame Dans Sporu Kupası’nda 3’üncü oldu. 

Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Parkı içinde yer alan Etkin Yaşlı Merkezi’nde, yaşlı bireylerin toplumsal alana iştirakini arttırıcı gerontolojik, ruhsal ve hemşirelik danışmalığı hizmetlerinin yanı sıra dans eğitimleri de veriliyor. 

Merkezden yararlanan üyeler aldığı eğitimlerle ulusal yarışlarda muvaffakiyetler elde ediyor. Son olarak Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından Ankara ODTÜ Geliştirme Vakfı Lisesinde düzenlenen Fame Dans Sporu Kupasına katılan Zeki-Nilgün Şenol çifti Senior 4 kategorisinde 3’üncülük madalyasını aldı. 

SEYİRCİLERİ BÜYÜLEDİ

Aktif Yaşlı Merkezinde Eğitmen olarak vazife yapan Gazi Umdu, yaş almış üyelere sıhhatlerini korumak için fizikî aktive hedefiyle dans eğitimleri verdiklerini söz etti. Umdu, “Üyelerimiz Ankara’da gerçekleşen dans şampiyonasında Senior 4 kategorisinde slow waltz tango ve quick step dansları ile seyircileri büyüledi. Almış oldukları eğitimler sonucu ulusal platformlarda yeteneklerini sergilemeleri ve muvaffakiyet elde etmeleri onları çok memnun ediyor. Bizlerde bu durumdan dolay çok memnun oluyoruz” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın