25 Yıllık Sorun Çözüldü Ölüdeniz’de Yüzler Güldü

Fethiye’nin en büyük alt yapı yatırımı olan Hisarönü-Ovacık kanalizasyon sınırının tamamlanmasının akabinde bölgenin en değerli gereksinimlerinden birisi tahlile kavuştu.

Ölüdeniz Mahalle Muhtarı Halil Duman “Kanalizasyon çalışmalarımız tamamlandı. Yollarımız yapıldı. 25 yıldır beklenen yatırım bitirildi. Büyükşehir Belediye Liderimiz Dr. Osman Gürün’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Türkiye’nin en değerli turizm merkezlerinin başında gelen Muğla’nın Fethiye’de Büyükşehir Belediyesi 184 milyon TL yatırım ile Hisarönü-Ovacık kanalizasyon çizgisi projesini tamamlandı.

Hisarönü-Ovacık kanalizasyon çizgisinde 121 km kanalizasyon çizgi imalatı, 2 bin 644 muayene bacası, 3 bin 841 adet parsel bacası imalatı ve 3 adet terfi merkezinin yanı sıra yollarda da 6 bin 300,90 metrekare beton/kilitli parke taşı tamiratı, 163 bin 250,98 metrekare de asfalt tamiratı yapıldı.

Muhtar Duma; “Başkan Gürün’e Teşekkür Ediyoruz”

Ölüdeniz Mahalle Muhtarı Halil Duman uzun yıllardır bu yatırımı beklediklerini ve Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Osman Gürün sayesinde sorunun ortadan kalktığını söyleyerek, “Ölüdeniz, Hisarönü Ovacık mevkiinde ki alt yapı kanalizasyon çalışmalarımız tamamlandı. Evsel irtibatlara başlandı. Üst yollarımız, parkelerimiz bitirildi. Ölüdeniz, Hisarönü Ovacık Mahallelerine 25 yıldır beklenen yatırımın gerçekleştirilmesinden ötürü Muğla Büyükşehir Belediye Liderimiz Dr. Osman Gürün ve emeği geçen tüm çalışanlara mahalle sakinlerim ismine teşekkür ederim” dedi.

Sönmez; “Bölgenin En Büyük Sorunu Çözüldü. Artık Sinekte Yok Koku da Yok”

Turizmci Ergün Sönmez altyapı yatırımının bölge turizmi için çok değerli olduğunu kaydederken “Ben doğma büyüme Ovacık’lıyım ve turizmciyim.

25-30 yıldır bu bölgenin en büyük sorunu alt yapı ve kanalizasyondu. Geçtiğimiz yıl başlayan alt yapı ve kanalizasyon çalışmaları bitirildi. Kanalizasyon kontakları yapıldı. Şuan bölgede yaşayanlar çok rahat. Yıllardır bu sorun devam ediyordu. Her yer sinek oluyordu. Kokudan geçilmiyordu. Artık bu çeşit problemimiz kalmadı. Sinekte yok kokuda yok.  Başta Büyükşehir Belediye Liderimiz Dr. Osman Gürün olmak üzere herkese teşekkür ederiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın