160 saat sonunda umutları artıran kurtarma

Kınık Polyak Kurtarma Timi vakitle yarıştı anne kızı kurtardı

Kınık Polyak Eynez Madencilik kurtarma grupları, Kahramanmaraş merkezli zelzeleler nedeniyle yıkılan Özgür Apartmanı’nın enkazından canlı olduğunu tespit ettikleri iki şahsa ulaşmak için adeta vakitle yarıştı.

İşbirliği yaparak saatlerce uğraş veren gruplar, 50 yaşındaki Mediha Hadbezi ve 11 yaşındaki Lena Maradini’yi Pazarcık merkezli birinci sarsıntıdan 160 saat sonra kurtarıp sıhhat görevlilerine teslim etti.

Kınık Polyak Maden Kurtarma grupları, TTK Türkiye Taş Kömürleri grupları ile birlikte yürüttüğü çalışmada, Hatay’ın Antakya ilçesinde sarsıntıda çöken binanın enkazından 160 saat sonra bir bayan ile kız çocuğunu sağ çıkardı.

Polyak grubundan Ayhan Çay 10 saat süren ağır uğraş sonucu iki kişiyi sağ çıkarmanın memnunluğunu yaşadıklarını belirtti.

Yoğun uğraş sonucunda sevinçli haberler aldıklarını anlatan Çay, “Önce kaç kişi olduklarını öğrendik, sayılarını aldık. Ne durumda olduklarını, öbür yaşayan birisi olup olmadığını öğrendik. Üst katlardan, noktasını belirleyip ona nazaran alt tabandan tahkimatımızı alıp çalışmamızı yapıp sağ salim aldık. Daha kaç uygun haberler almayı diliyorum.” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın